· Pleny, mýdla, ručníky. Jistě, není to asi ten nejromantičtější nápad ze všech, ale každý novopečený rodič vám za něj utrhá ruce. Nezdá se to, ale péče o miminko, které pořád něco potřebuje, leze do peněz. Pokud tedy nakoupíte v supermarketu zásobu plen, kojenecké kosmetiky nebo třeba pořádnou nálož vlhčených ubrousků, tak budete velmi vítaným hostem. Další, o něco stylovější možností, je například předplatné kosmetiky pro maminku nebo předplacená dovážka jídla z obchodu. Nová rodina dostane to, co potřebuje, až do domu.
· Šetřiče času. Poohlédněte se po dárcích, které šetří čas a energii. Třeba takový robotický vysavač, domácí asistent nebo nová mikrovlnná trouba pomohou rodičům ukrást si alespoň pár minut denně pro sebe. Tyto hračky většinou nejsou nejlevnější, a proto je dobrý nápad se na ně složit s několika přáteli nebo příbuznými. Maminka nebo tatínek takový dárek ocení daleko více než pět plyšáků.
· Poukaz na služby. Okolo kojence je práce jako na kostele, notabene když se člověk má ještě starat o domácnost a o partnera. Vy ale můžete pomoci. Objednejte například pravidelný úklid domácnosti nebo, pokud jsou rodiče ochotni své děťátko na pár hodin opustit, hlídání dětí. Tento dárek vás ani nemusí nic stát, pokud můžete a chcete obětovat vlastní čas. Nabídněte, že jednou za týden nebo čtrnáct dní přijdete na velký úklid, dojděte vyvenčit psa nebo uvařte zásobu jídla na týden. Nebude vás to stát skoro nic, a vaše pomoc bude velmi ceněná.
· Dárek do budoucna. Kojencům se mají dávat dárky pro kojence. Anebo ne? Přemýšlejte trochu více dopředu. Spořící konto lze dnes založit už i těm nejmenším, a i malá částka měsíčně bude v osmnácti znamenat snazší start do života. A zatímco plyšáky a hračky si mladý člověk pamatovat nebude, tak si rozhodně vzpomene, díky komu zaplatil řidičský průkaz, první nájem v novém bytě nebo třeba školné na vysněné vysoké.