Teplota vody venkovního bazénu je ovlivněna vnější teplotou prostředí. Pokud je však bazén velký a hluboký, voda se neohřeje vlivem sluníčka dostatečně rychle. Kdo není milovníkem otužování a ledové vody, pak je pro něj přijatelná teplota vody kolem 21°C. V parném létě nebude problém tuhle teplotu vody udržet. Na trhu jsou k dostání nejrůznější solární plachty, kterým bazén přikryjeme a tím necháme vodu ohřívat v případě, že v něm neplaveme. Jako bonus, plachta brání znečištění vody padajícím listím nebo hmyzem.
Důmyslnější a zaručeně funkční jsou solární systémy ohřevu vody přes solární panely nebo přímé vytápění tepelným čerpadlem. Tohle ohřívání vody nám zaručí vyšší teplotu vody i v případě, že teplota okolního prostředí nebude vysoká. Hojně jsou využívány u krytých bazénů. Koupací sezóna tak bude delší, nežli je tomu v případě bazénu bez žádného ohřevu. Vzhledem k tomu, že v noci teploty okolního prostředí klesají, vyhřívání bazénové vody je nezbytným doplňkem pro milovníky nočního bazénového koupání. V tomto případě je bazén vhodné doplnit o střechu nebo bazénový stan, aby se udržela i vyšší teplota okolo bazénu.
Abychom teplotu vody nemuseli odhadovat podle smočeného prstu, jsou k dostání na přesné teploměry do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-teplomer. Na výběr jsou teploměry plovoucí a neplovoucí. Neplovoucí teploměr lze přivázat provázkem k okraji bazénu a nejsou opatřeny plovákem. Plovoucí teploměry jsou zajímavější. Jsou konstrukčně řešeny tak, aby plavaly na hladině. K dostání jsou v rozličných tvarech a velikostí a vybere si každý. Dokonce jsou teploměry i s tvary zvířátek, aby se zalíbily dětem. K dostání jsou ve tvaru rybičky, želvičky nebo kachničky. Pro technicky pokročilé jsou na trhu k dostání teploměry s bluetooth přenosem teploty přímo na Váš telefon. Takhle se můžete už při odjezdu ze zaměstnání rozhodnout, zdali po příjezdu domu hned skočíte do bazénu či ne.