Jak si vybrat ten správný paralyzér? Na co se při tom zaměřit, abychom vybrali ten pravý? Je to důležité rozhodování, vždyť nám může pomoci nejen při záchraně majetku, ale hlavně zdraví a života! Někdy je člověk nucen procházet také místy, kde se moc bezpečně necítí. V tom případě není od věci se raději vyzbrojit účinným ochráncem. Dokáže případného útočníka ochromit a získat pro nás vzácný čas k útěku a přivolání pomoci. Máme několik tipů, čemu věnovat při nákupu pozornost.
Síla voltů
Čím vyšší je napětí, tím silnější a účinnější paralyzér je. Nejvíce jsou prodávány ty s napětím 200 až 500 tisíc voltů. Věnujte pozornost místu, kde přístroj pořizujete. Ty z tržnic uváděného napětí často nedosahují.
Baterie
Některé přístroje mají jako zdroj energie klasické devíti voltové baterie, které lze samozřejmě pořídit běžně v obchodech. Některé vlastní integrovanou baterii. Ta se dobíjí přímo ze sítě, podobně jako to provádíme u mobilů.
Elektrody
Při volbě přístroje je dobré se věnovat pozornost také tomu, jaký tvar a velikost mají jeho elektrody. Ty, co z přístroje více vystupují, lépe zajistí, že proud pronikne dobře vrstvou oblečení útočníka. Jejich nevýhodou je větší velikost paralyzéru a horší manipulace.
Funkce
Pro zvýšení bezpečnosti majitelů jsou přístroje vybavovány dalšími prvky:
· zvukové sirény
· pojistky zabraňující nechtěnému spuštění
· svítilny integrované do přístroje
· pepřový sprej integrovaný do přístroje pro případ, že agresor je z dosahu elektrod
· bezpečnostní kolík nebo poutka na ruku, které brání zneužití přístroje proti jeho majiteli
Velikost přístroje
Paralyzéry jsou v obchodech k dispozici ve více velikostech. Každý si může vybrat, co mu vyhovuje. Přístroje menší velikosti se doporučují dámám, lépe se ovládají a dají se nosit bez problému i v malé kabelce.
Barevné provedení
Můžeme vybírat též z různých barev. Nestačí nenápadná klasika černých, zelených či šedých přístrojů? Můžeme si pořídit i pestřejší variantu, třeba růžový paralyzér.